Konutlar Ve Turizm Tesisleri İçin Banyo Çözümleri.

Share the joy
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Konutlar Ve Turizm Tesisleri İçin Pratik Banyo Çözümleri

Günümüzde her türlü mesken konut ve evlerimiz  kadar turistlik tesisler için önemli bir yere sahip olan banyo çözümleri arasında yer alan duşakabin sistemleri yapı sektörünün üzerinde çalıştığı en çok ekipmanlar arasındadır. Bu nedenle günümüz deki banyolarını, içinde yer alan tuvalet, lavabo, duşkabini ve küveti olan alanlar şeklinde de tanımlayabiliriz. Bu nedenle günümüz banyolarında duşakabinin dışında pek birçok eşya da aynı mekânın içinde yani banyolarımızda yer alabiliyor. Bunları kısaca sıralayacak olursak, duşakabin  lavabo, klozet, yer ve duvar fayansları, musluk,batarya ve banyo dolap ve aksesuarları ile özel  banyo çözümleri, banyolarınızın  alanına ve kullanıcının tercihine göre değişim gösterebilmektedir. Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte farklı duşakabin sistemleri konusunda alternatifleri iyiden iyiye geliştirilmiştir. Öyle ki;  küçük banyolar için banyo dolabı ve diğer eşyalar için yer kazandıran duşakabin modelleri kullanıcı tercihi açısından önemlidir. Büyük banyolar için ise kullanılan mobilya ve seramikler daha çok dikkat çekiyor. Kullanıcının tercihine göre modern ya da klasik duşakabin tercihleri yapılabilir.

images (1)cam-desenleri_153cbce2bafa23

 

Banyo Planı Nasıl Kurgulanmalıdır?

Banyonuzun planını kurgulamak için öncelikle sizin  kullanımınız gerekli banyo alanın  ölçüsünü belirlemek gerekmektedir. Mümkün olan en pratik ve kullanışlı banyo çözümleri  için bazı konulara dikkat etmek önemlidir.

 1. Banyo Yerleşiminde Önemli bir diğer husus ise; büyük banyoların yerleşimleri üzerine düşünerek ban ihtiyaçları belirlenmelidir. Mevcut banyosunda küveti varsa  siz duşa kabin küvet üstü duş teknesi istiyorsanız, tuvalet kapının hemen yanına koyulmuşsa duşkabini için yeterli alan yoksa ,banyonuzda havalandırma yoksa, topraklanmış akım kesicisi yoksa
 2. Havlu Askısı ve Tuvalet Kağıdı Asacağı; tuvalet kağıdı asacağı havlu askısı ve sona bırakılan ekipmanlar arasındadır. Ancak sona bırakıldığı için duvarda, yeterli alan bulunamayan ekipmanlardır. Bu nedenle duvarda bu ekipmanlar için uygun bir alan bırakılmalıdır.
 3. Otomatik Ekipmanlar; eğer banyolarınızda gerekli imkân varsa tuvalet, duş, çamaşır makinesi gibi su ile ilişkili ekipmanları tek bir duvarda toplanmasına özen göstermelisiniz. gerekmektedir. Bu şekilde doğru yapılmış bir tesisat ile banyolarınız için ekonomik bir çözüm de geliştirmiş olursunuz.
 4. Elektrik tesisatı İşleri; Banyolarınızda en azından bir tane topraklanmış akım kesici bulunması gerekmektedir ve tüm prizler duvara düzgün bir şekilde monte edilmiş olmalıdır.
 5. Tuvaleti Kapıdan Uzak bir Yere Konumlandırın; Büyük küçük banyolar değil mevzu burada. Kimse tuvaletinin hemen kapının yanında olmasını istemez.

 

banyoyakendinyapfikirleri19-326x159

DDekor-Çamaşır-Odaları-33-700x500

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir